Bullet journal

2:53 PM

Chci vám představit jednu z nejlepších věcí, kterou jsem kdy objevila. Bullet journal. Zápisník, diář, bloček, plánovač. Všechno v jednom. Já byla vždycky na tyhle věci ujetá. Miluji papírnictví a všechno z papíru. Když jsem někdy dostala jako dárek sešítky a bločky, bylo to to nejlepší, co jsem mohla dostat, stejně jako jsem na Vánoce měla vždycky největší radost z diáře. Měla jsem vždy i spoustu sešitů na všechno možné. A stále mám pár oddělených. Ale mým hlavním je teď můj bullet journal.

A o co jde? Bullet journal je o tom, že si všechno nakreslíte tak, jak chcete. Můžete plánovat cokoliv, jakkoliv a na jednom místě. Každý měsíc, týden nebo i den jinak. Můj bullet funguje od července a nemohu být spokojenější. Opustila jsem klasické diáře, protože mi na nich vždy něco vadí. Teď si diář tvořím sama, přesně jak potřebuji. Samozřejmě existují drahé bloky, v řádu několik stovek, které jsou přímo určené pro bullet journal. Já si koupila v papírnictví za 50 Kč klasický černý čtverečkovaný notes, který jsem ještě z jedné strany ozdobila tvrdými deskami s květinkami ze starého bloku. Je to hlavně sešit, kde jdou trhat papíry a to je pro mě důležité. Jsem perfekcionista a když se mi něco nepovede, tak to potřebuji předělat. A možnost vytrhnutí papíru (bez ošklivého následku) bohužel u těch krásných velkých bloků často chybí - a tak jsem skončila u levného, s kterým jsem moc spokojená.

Na internetu najdete spoustu inspirace. Já vám ukážu malé střípky z mého bulletu, protože ne všechno se mi chce vyvěšovat na internet. Mám tam měsíční přehledy i denní to do listy. Wish list, místo kde sleduji jak utrácím (obálku na účtenky), přehled o mých brigádách, plány na Londýn /přijímám všechna doporučení/, obálky na všechny možné důležité papírky, články na blog... píšu si tam všechno a jsem z toho nadšená.

A co vy, používáte diáře, všechno nosíte v hlavě, nebo jste také podlehli kouzlu bullet journalu?

You Might Also Like

3 coments

 1. krásnýý :) já vždycky když něco takovéhleho začla tak jsem u toho stejně nevydržela, jsem na to hrozná :D

  ReplyDelete
 2. To je super nápad! Bločků mám doma plno, určitě vyzkouším :)

  https://michaela-cz.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 3. Tak ten je krásnej! Tenhle styl miluji :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete